Hazır Web Sitesi Neden Olmaz

Hazır Web Sitesi Neden Olmaz

İnternette en sık karşılaştığınız tekliflerden bir tanesi olan hazır web sitesi ile işinizi büyütmek size mantıklı geliyor mu? Herkesin sahip olabileceği ve size özel olmayan bir çalışma ile markalaşmak? Bu çok mantıklı bir seçenek olarak görünmüyor. Çünkü reklam ve pazarlama faaliyetlerinde sizi öne çıkaracak olan temel nokta özgünlüktür. Hazır bir web sitesinin de özgün olmayacağı düşünüldüğünde yukarıdaki teklifi dikkate almamanız gerekir.

İnternet ortamının oluşmasına katkı sağlayan milyonlarca web sitesi var. Kimi özel çabalarla hazırlanmış kimi 2 dakikalık uğraş ile hazırlanmış web sitelerdir. Peki, hazır web sayfalar ile özel olarak tasarlanmış olanlar arasında ne tür farklar var? Hazır web siteleri neden çok tercih edilir?

Hazır Web Sitesi Neden Tercih Edilmemeli?

Hazır bir web sayfası tercih etmek pek çok internet kullanıcısı için mantıklı görünür. Çünkü düşük bir maliyet ile site açmak ve hiç beklemeden internette yayın yapmak oldukça avantajlı görünür. Peki, bu avantajlı görünümün arkasında aslında ne var?

Entegrasyon Sorunu

Hazır web sayfalarının en önemli problemi standart bir tasarıma sahip olmalarıdır. Sektörünüzde ihtiyaç duyduğunuz özellik ya da eklentileri siteye entegre etmek istediğinizde bunu yapmak oldukça zordur. Hatta bazı eklentileri web sitenize eklemek için tasarımı baştan değiştirmeniz gerekir. Bu nedenle de hazır bir web sayfasını tercih ederken maliyetten kaçınmanız sizi daha ciddi maliyetlerle karşı karşıya bırakır. Sürpriz ücretlerle karşılaşmamak adına hazır tasarımlardan uzak durmalısınız.

Güvenlik Açıkları

Hazır sitelerin güvelik açıklarından bahsetmek gerekirse bir internet korsanının saniyeler içerisinde siteyi ele geçirmesi mümkün. Bu durumun temelinde ise hazır web sayfası servisi sağlayan alt yapıların klasik kodlar kullanmasıdır. Eğer bir web sitesi kuracaksanız ve güvenlik açıkları ile karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle hazır şablonlardan uzak durmalısınız. Aksi takdirde sonuç bütün emeklerinizin yok olması anlamına gelir.

SEO için Sakıncalı Olabilir

SEO çalışmaları internette daha fazla görüntülenmek isteyen web sitesi sahipleri için çok değerlidir. SEO konusunda en ufak bir hata dahi sizi sayfalarca geriye itebilir. Peki, bu durumu seçtiğiniz basit hazır site şablonlarından dolayı yaşamak ister misiniz? O halde yapmanız gereken tek şey hazır web sitesi gibi seçeneklerden uzak durmak.

Yazılım Değişiklikleri

Hazır kodlarla tasarlanmış hazır web sitesi için yazılım değişikliklerinin çok mümkün olmadığını ifade etmek gerekir. Çünkü hazır şablonların önemli bir kısmı düzenlenemez olurken bir kısmı da düzenlenmesi için çok ciddi emek sarf edilmesi gereken yapıdadır.

Tüm bu olumsuzluklar ele alındığında hazır web sitesi tercihi büyük bir yanlıştan başka bir şey değildir. Bütçe, zaman ve emek kaybı yaşamak istemiyorsanız size özel bir web sitesi tasarlanması için harekete geçmelisiniz!

Web Tasarım, Web Sitesi