Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal web sitesi tasarımı süreçleri ile kurumsal kimliğinizi yansıtacak bir sonuca imza atmak istemez misiniz? İnternet kullanıcılarının ilgisini çeken üstelik tasarımı ile sizi yansıtan bir web sitesi için neler yapmanız gerektiğine hemen bir göz atmalısınız!

Web sitesi, internet ortamında gezinirken bilgiye veya ürünlere ulaşma açısından kullanılan yapılardır. Web sitelerinin blog, haber ve diğer türleri olsa da kurumsal web siteleri internette çok tercih edilen seçenekler arasındadır. İşletme ve markaların kendilerini tanıtmalarını sağlayan kurumsal siteler titizlik gerektiren bir hazırlık süreci gerektirir. Bu da kurumsal web sitesi tasarımı konusunun neden çok özel olduğunu açıklamaya yeter!

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Süreci

Web tasarım ajansı ile iş birliği yapmaya başlamadan önce size en iyiyi sunacağız, kusursuz bir çalışma olacak tarzı ifadelerden ziyade sürecin doğru planlandığından emin olmalısınız. Tasarım süreçlerini doğru bir adımlarla kusursuz bir web sayfasına sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Web Sayfasının Olmazsa Olmazları

Kurumsal bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki özellikleri taşıyan bir sayfa tasarımı sizin için şarttır. Çünkü kullanıcıların ilgisini çeken ve kullanıcı deneyimini iyileştiren kurumsal web sitelerinin ortak özellikleri aşağıdaki gibidir.

Markayı Yansıtan Renk Kullanımı

Kurumsal bir web sitesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de markayı yansıtması ve renk kompozisyonu ile kullanıcıların ilgisini çekmesidir. Renk cümbüşü olarak tanımlanacak web sitelerinin kullanıcılara yönelik olmadığı bilinirken marka imajına da zarar vereceğinden söz edilebilir. Bu nedenle tasarım ajansının sade ama ilgi çekici tasarımlarla renkleri doğru kullanmaya gayret etmesi gerekir. Renk kullanımında markanın benimsediği renklerin de göz ardı edilmemesi şarttır.

Yazı Stili Anlaşılabilir Olmalı

Kurumsal web tasarımı yapılırken en çok yapılan hatalardan bir tanesi de yazıların farklılaştırılması amacı ile kullanılan fontlardır. Yazı stili olarak da ifade edilecek olan fontların anlaşılmaz olması tüketici/kullanıcıların web sitesi deneyimini kötü etkiler. Bu durum uzun vadede size kötü bir imaj olarak geri dönebilir. Bu nedenle farklılaşmaya çalışılırken anlaşılmaz olunmamaya özen gösterilmelidir.

Görsel Boyutları İyi Ayarlanmalı

Bütün ekranı kaplayan bir görselin kullanıcılar üzerinde bıraktığı olumsuz etki marka değerini etkileyebilecek durumlar arasındadır. Kurumsal web sitesi tasarımı yapılırken göz ardı edilen bu konu çoğu zaman kullanıcıların web sitesinden hızlı bir şekilde ayrılmasına neden olur. Bunun yanında yüksek boyutlu fotoğrafların yüklenme hızı da çok yavaş olacağından web sitenizin yüklenmesi dakikalar alabilir. Söz konusu sorunları yaşamamak adına yapmanız gereken tek şey görsel boyutlarını doğru planlamak olacaktır.

Kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen ve kurumsal imajınıza zarar verecek olan bu tür yanlışlardan uzak durmalısınız. Kurumsal web sitesi tasarımı esnasında göz ardı edilen detaylara odaklanarak profesyonel çözümlerden yararlanabileceksiniz. Doğru hizmete ulaşırken işini en iyi yaptığını iddia edenle değil sizi tatmin edecek çalışmalar sunacak ajanslarla çalışmanız gerekir.

Web Sitesi, Tasarım, Kurumsal Web Sitesi Tasarımı, Kurumsal, İnternet