Sosyal Medya Video Tasarımı

Sosyal Medya Video Tasarımı

Instagram, Facebook ve Twitter’da video kullanımının her geçen gün yaygınlaşması ile sosyal medya video tasarımı daha da önemli bir konu halini alır. Markaların tüketici anlayışını değiştirmek ve tüketiciyi harekete geçirmek adına kullandığı bu hareketli tasarımları siz de kullanmak ister misiniz? Videoların etkisi ile marka değerinizi yükseltmek için doğru adımlar atarak harekete geçebilirsiniz!

Sosyal medya videoları, son 10 yıllık dönemde insan yaşamının ayrılmaz parçası olan sosyal medyanın en önemli iletişim araçlarından bir tanesi olmuştur. Markaların tüketicilere ulaşmada daha etkili araçlar kullanma arzusu ile dikkat çeken videoların başarı oranının daha yüksek olduğu biliniyor. Bu noktada sosyal medya videolarında tasarım süreci daha titiz ilerliyor. Peki, sosyal medya hesaplarının daha başarılı olmasında kullanılan videoların tasarımı nasıl gerçekleştirilmeli?

Sosyal Medya Video Tasarımı Süreci

Sosyal medya videoları bir akıllı cihaz kamerası ile ‘Arkadaşlar merhaba!’ ile başlayan bir süreçten çok daha yüksek standartlarda bir konudur. Bu nedenle sosyal medya hesapları yönetilirken video tasarımı bir program dahilinde gerçekleştirilmelidir. Böylelikle kaliteli bir video tasarımı gerçekleşir. Şimdi videoların hazırlanma sürecinde hangi aşamalardan geçildiğine bakalım!

Strateji Belirleme

Sosyal medya videosu kullanarak başarı yakalamanız mümkün ancak bu videoları neden kullanacağınıza karar vermek başarıyı sağlamada çok daha önemli! Markanızın daha iyi işlere imza atmasına olanak tanıyacak çözümler için sektör ihtiyaçları ve tüketici beklentileri değerlendirilmelidir. Söz konusu ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda kusursuz bir video stratejisi oluşturulmalıdır.

Ekipman Planlaması

Markanızın kalitesini ortaya çıkaracak videolar için sadece kâğıt üzerinde plan yapmak bir işe yaramaz. Bu nedenle yapmanız gereken en önemli şey videonun kusursuzluğunu sağlamak adına doğru ekipman tercihinde bulunmaktır. Kamera, ses sistemi, ışık sistemi, arka plan ve dekor. Bunların hepsi sosyal medya video tasarımı sürecinde ele alınması gereken konulardandır. Ekipman planlaması yapıldıktan sonra sıra stratejiye bağlı olarak çekimin tamamlanmasına gelir.

Prodüksiyon ve Post-prodüksiyon

Çekimler ve çekim sonrası montaj aşamaları ile sosyal medya videoları tamamlanırken dikkat edilen en önemli konulardan bir tanesi de videoların stratejiye bağlı sonuçlandırılmasıdır. Çünkü pek çok sosyal medya videosu başlangıçta arzu edilen mesajı veremediğinden başarısız sonuçlara neden olur. Tüm bu süreçler titizlikle tamamlandığında sıra videoyu yayına almak ve avantajlarını keyifle takip etmeye gelir.

Sosyal Medya Video Tasarımı Avantajları

Sosyal medya video tasarım süreçleri ile birbirinden değerli ayrıcalıkları elde edebileceğinizi unutmayın. İşte kusursuz video tasarım süreçleri ile sizi bekleyen ayrıcalıklar!

·         Doğrudan tüketici etkileşimi sağlanarak marka – tüketici ilişkisi güçlendirilir,

·         Tüketicilerin organik bir şekilde sosyal medya hesaplarıyla etkileşime geçmesi sağlanır,

·         Uygun maliyetlerle büyük kitleleri etkileyecek videolar hazırlanır,

·         Özel kurgu ve gönderiler sayesinde sosyal medya hesaplarının aktif olması sağlanır.

Yoksa siz hala sosyal medya video tasarımı yaptırmadınız mı?

Sosyal medya, Sosyal Medya Video Tasarımı, İçerik, Strateji, Sosyal Medya Video Tasarımı Süreci, Prodüksiyon ve Post-prodüksiyon, Sosyal Medya Video Tasarımı Avantajları